Yaşam Koçluğu Eğitimi

Hem kendi hem de çevrenizdeki insanların hayatında fark yaratmak istiyorsanız YAŞAM KOÇLUĞU eğitimlerimize katılabilirsiniz.

4 Modül 21 Video 6 Saat Eğitim (0)

Yaşam Koçluğu insanların yaşamında nasıl daha başarılı olabileceği ile ilgilenir. Kişinin hızla akıp giden zamana ayak uydurmasını sağlar.

Yaşam Koçluğu profesyonel bir koç tarafından bireylere verilmekte olan bir hizmetin adıdır. Birey seçmiş ya da başvurmuş olduğu yaşam koçu ile bir amacı ulaşmak, bir sorunu çözmek ya da kendi yaşamında bir değişiklik yapmak için gayret gösterirler. Yaşam koçluğunda iki ayak vardır: Koç ve danışan. İşte yaşam koçluğu bu ikili arasından kurulmuş olan planlı bir gelişim münasebetidir.

Yaşam koçu aldığı eğitimlerin de katkısı ile danışanına onu çözümleyici akıllı sorular sorar ve danışanının farkındalığını geliştirmek için çaba gösterir. Koçluk seansları sırasında danışanının itirazlarına iyi çözümler sunmalı ve onun göstermiş olduğu dirençleri usta bir şekilde çözmelidir.

3Bilgi Uzaktan Eğitim kurumları çatısı altında sunduğumuz Yaşam Koçluğu Eğitimine uzman kadromuz ile tüm katılımcılarımızı davet ediyoruz.

Eğitim Kursiyere Ne Katıyor?

Öncelikle şu çok iyi bilinmelidir ki yaşam koçluğu şu anki durumundan, daha iyi bir duruma erişmeyi talep eden sağlıklı bireyler ile yapılmakta olan bir çalışmadır. Bu süreçte danışanın kendisinin tespit ettiği hedeflere ulaşması ve ortaya çıkan sorunların çözülmesinde yaşam koçu rehberlik eder. Yaşam koçluğu hizmeti alan danışanın, özel ve profesyonel hayatında, gelişimi amaçlayan ve tamamen güven ve gizlilik esasına dayanan bir ilişkidir.

3Bilgi Uzaktan Eğitim kurumlarından alacağınız Yaşam Koçluğu eğitimi ile yaşam koçluğunun temel kuramlarını, koç danışan ilişkisini, danışana doğru soruları sormanın önemini, duyusal keskinlik ve gizli dil kalıplarını öğrenip rakiplerinizin bir adım ilerisinde olacaksınız.

Teknolojinin hızla gelişmesi ile aynı doğrultuda hızla gelişen dünyada pek çok insanın ev ve iş düzlemine sıkışması ile pek çok sorunu belirmeye başladı. Özellikle manevi sorunları olan pek çok insan ne yapacağını bilemediği için yaşam koçlarından yol gösterici olmasını bekliyorlar. İşte Yaşam koçları bu insanlar için yol gösterici oluyor. Pek çok insan artık yaşam koçlarına gereksinim duymaktadır ve bu meslek dalı oldukça geniş olup birçok yerde iş yapabilmektedirler.

Neler Öğreneceğim

 • Yaşam koçluğu ile alakalı tüm kavram ve yöntemleri öğreneceksiniz

 • Danışan ile bağ kurma hakkında profesyonel yaklaşımlar edineceksiniz.

 • Yaşam koçluğu becerilerini detaylı bir şekilde görecek ve bunları edineceksiniz

Gereksinimler

 • Kimlik Fotokopisi
 • Diploma veya Öğrenci Belgesi
 • Vesikalık Fotoğraf
 • Yaşam koçluğu eğitimimiz genel katılıma açıktır.
Arzu BAŞARAN

Arzu BAŞARAN

Eğitim Uzmanı

0.0

Ortalama Yıldız

Çok İyi
(0%)
İyi
(0%)
Orta
(0%)
Kötü
(0%)
Çok Kötü
(0%)

Yorumlar

Sende Yorum Ekle

₺ 4500

Peşin fiyatına kredi kartına 6 taksit imkânı

Kurs Bilgileri

 • Kontejan: Var
 • Eğitim Süreci: Uzaktan Eğitim
 • Eğitim Puanı: 100/94
 • Sınav Başarı Oranı: %95

E-Bülten

İndirimler ve Yeni Gelişmelerden Haberdar Olmak İçin E-Bültenimize Kayıt Olun