Öğrenci Koçluğu Eğitimi

Bu eğitimi tamamlayarak öğrencilerin yaşamlarının her döneminde onları başarıya ulaştırabilecek profesyonel bir öğrenci koçu olabilirsiniz.

2 Modül 15 Video 5 Saat Eğitim (0)

Öğrenci Koçluğu Eğitiminin temelinde öğrencinin derslerden yüksek not alma ya da sınav kazanması yoktur. Eğitimin odağında öğrenciyi kazanmak vardır.

Aslında Öğrenci Koçluğu, gelecek nesillerin istedikleri hedeflere erişmelerine yardımcı olmayı sağlayan bir yöntemdir. Mum dibine ışık vermez atasözü aslında bu eğitimi çok güzel bir şekilde anlatmaktadır. Çevrenizde anne babası öğretmen olan ama okul ve sosyal yaşantısında pek çok problemi bulunan öğrenciler elbette vardır.

Bu noktada öğrenciler ile kurulan temaslarda doğru iletişimin önemi ortaya çıkmaktadır. Öğrencideki dönemsel keşif  ve değişim adımlarının ne şekilde takip edilmesi gerektiğini bilip hedefe adım adım yaklaşmak çok önemlidir. Hedefimiz, öğrencileri amaçlarına ulaştırmada doğru bir rehberlik yapmaktır.

Öğrenci Koçluğu Eğitiminin Temelinde Ne var?

3Bilgi Uzaktan Eğitim Kurumlarından alacağınız Öğrenci Koçluğu Eğitimi ile tam da bu hedefe uzman kadromuz sayesinde ulaşabileceksiniz. Unutmayın, başarısız öğrenci yoktur! Yalnızca kendine ve potansiyel iç gücüne İnanmayan öğrenci vardır. Eğitimin temelinde bulunan ‘Her çocuk özeldir’ şiarından yola çıkacak olursak her öğrencinin kendine özgü bir potansiyelinin olduğunu söyleyebiliriz. Önemli olan bu potansiyeli fark edip ortaya çıkarmak ve doğru yöntemler ile rehberlik yapmaktadır. İşte öğrenci koçluğu eğitimin temelini de bu oluşturmaktadır.

Eğitim Neleri İçerir?

Öğrenci Koçluğu Eğitimi ile öğrencinin akademik başarısını artırma, öğrencinin potansiyeline ve yeteneklerine uygun hedefler seçmesi, kendisine uygun etkin çalışma yöntemlerini öğrenmesi, Vakti verimli ve önceliklerini belirleyerek kullanması, kendini keşfederek  en iyi olduğu yönlerini açığa çıkartıp kullanması, doğru bir şekilde iletişim kurarak kendini en iyi şekilde ifade etmesi ve kendine güvenini geliştirmesini hedeflenir.

3Bilgi Uzaktan eğitim kurumlarında toplamda 3 ay devam eden Öğrenci Koçluğu eğitimi sonrasında Certificational Onaylı Sertifika sahibi olabilirsiniz. Programa tüm branşlardan öğretmenler, eğitimciler, kendi kişisel gelişimine katkıda bulunmayı isteyenler, ebeveynler ve yeni bir meslek kazanmayı isteyen herkes katılabilir.

Eğitimi tamamlayıp sertifikanızı aldıktan sonra birebir eğitim danışmanlığı yapabilir, kendi iş yerinizi açabilir, okullarda projeler başlatabilir, mevcut projelerde öğrenci koçluğu yapabilirsiniz.

 

Neler Öğreneceğim

 • Öğrencilerin önce keşfedilip sonra da onların değişimlerini takip edip, onları hedefe nasıl ulaştıracağınızı öğreneceksiniz

 • Tümüyle bireyin özelinde oluşturulacak, gizlilik ve etik değerler kapsamında koçluk becerileri kazanacaksınız.

 • Öğrenci Koçluğunun ne olduğunu, amacını ve temel kavramları öğreneceksiniz

Gereksinimler

 • Kimlik Fotokopisi
 • Diploma veya Öğrenci Belgesi
 • Vesikalık Fotoğraf
 • Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz genel katılıma açıktır.

0.0

Ortalama Yıldız

Çok İyi
(0%)
İyi
(0%)
Orta
(0%)
Kötü
(0%)
Çok Kötü
(0%)

Yorumlar

Sende Yorum Ekle

₺ 3500

Peşin fiyatına kredi kartına 6 taksit imkânı

Kurs Bilgileri

 • Kontejan: Var
 • Eğitim Süreci: Uzaktan Eğitim
 • Eğitim Puanı: 100/97
 • Sınav Başarı Oranı: %96

E-Bülten

İndirimler ve Yeni Gelişmelerden Haberdar Olmak İçin E-Bültenimize Kayıt Olun