Oyun Terapisi Eğitimi

Oyun, çocukların duygu ve düşüncelerini kolay bir şekilde ifade edebildikleri en uygun dildir. Alacağınız eğitim ile çocukları daha iyi anlayıp onlara rehberlik edebilirsiniz.

5 Modül 8 Video 2 Saat Eğitim (0)

Çocuklar belli yaşa kadar kendilerini çok iyi ifade edemezler. Bu çağlarda çocuklar oyun ile kendilerini ifade etmeye çalışırlar.

Çocuklar için oyun, hayalle gerçek arasında adeta bir köprü gibidir. Oyun, basit bir şey değil tam tersine çocuğu hayata hazırlayan bir prova gibidir. Kimi çocukların aşırı tutuk, kimlerinin aşırı sessiz ve kimilerininse çok sinirli olduğu dışarıdan gözlenebilir. İşte 3Bilgi Uzaktan Eğitim Kurumları aracılığı ile alacak olduğunuz Oyun Terapisi Eğitimi ile çocukların duygularını, temel ihtiyaçlarını, sevgi ve nefretlerini, saldırganlıklarının ve pek çok davranışlarının altında yatmakta olan temel sebepleri öğrenilebilecek, onların hassas ve duygusal dünyalarına girilebilecek ve problemlerine daha sağlıklı bir şekilde yardım edebileceksiniz.

Eğitim Ne İçeriyor?

3Bilgi Uzaktan Eğitim Kurumları aracılığı ile alacak olduğunuz Oyun Terapisi Eğitiminde Oyunun neolduğunu ve ne anlama geldiğini, Oyun Terapisi’nin tarihsel gelişimini ve oyun terapisi ile alakalı kuramsal yaklaşımları, konu ile alakalı temel kavram ve teknikleri, oyun terapisi’nin terapötik amaç ile kullanımını, Gelişimsel dönemlere göre oyun ve aşamalarını, sınır koyma, yansıtma, yaratıcılık vb. pek çok konuyu işinize yarayacak şekilde uzman eğitimcimiz sayesinde öğreneceksiniz.

Üstelik bu eğitim için internete bağlanan bir cihazınızın olması yeterli olacaktır. Evinizden bile çıkmadan, zaman ya da mekan zorunluluğu olmaksızın eğitim videolarına her yerde erişme özgürlüğünün keyfini çıkaracaksınız. 3Bilgi Uzaktan Eğitim Kurumlarına kaydınızı yaptırdıktan sonra sizin için açılmış olan profilden tüm eğitim videolarına hemen ulaşabilir ve eğitime hemen başlayabilirsiniz.

Eğitiminiz bitse bile sisteme kaydınız bir sene boyunca devam edeceği için eğitim videolarında istediğiniz kadar yararlanabilirsiniz. Ayrıca kafanız takılan noktalarda eğitmenimize de iletişim kanalları üzerinden sorunuzu yöneltebilirsiniz.

Eğitim Sonunda Sertifika Var Mı?

Oyun Terapisi eğitimi toplamda 4 ay sürmektedir. Kitap desteği kurumumuz tarafından size sağlanmaktadır. Eğitim sonunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan sınavı başarılı bir şekilde geçerek MEB Onaylı Oyun Terapisi Serfikanızı alabilirsiniz. Sınav odaklı videolarımız sayesinde bu sınavı geçme olasılığınız çok yüksek.

 

Neler Öğreneceğim

 • Oyun terapisi yöntemlerini kullanarak çocukla empati kurup onunla sağlıklı bir iletişime geçeceksiniz

 • Oyun terapisinin terapotik bir yöntem şeklinde kullanılması ile alakalı temel bilgileri ve yaklaşımları öğreneceksiniz.

 • Oyun terapisin teorik kuramları ile alakalı bilgiler edineceksiniz

Gereksinimler

 • Kimlik Fotokopisi
 • Diploma veya Öğrenci Belgesi
 • Vesikalık Fotoğraf
 • Oyun terapisi eğitimimiz genel katılıma açıktır.

0.0

Ortalama Yıldız

Çok İyi
(0%)
İyi
(0%)
Orta
(0%)
Kötü
(0%)
Çok Kötü
(0%)

Yorumlar

Sende Yorum Ekle

₺ 5500

Peşin fiyatına kredi kartına 6 taksit imkânı

Kurs Bilgileri

 • Kontejan: Var
 • Eğitim Süreci: Uzaktan Eğitim
 • Eğitim Puanı: 100/98
 • Sınav Başarı Oranı: %95

Sertifika Örneği

E-Bülten

İndirimler ve Yeni Gelişmelerden Haberdar Olmak İçin E-Bültenimize Kayıt Olun