Aile Danışmanlığı Eğitimi

Eğitimi tamamlayıp Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikanızı alarak kariyerinize hızlı bir giriş yapabilirsiniz.

17 Modül 30 Video 17 Saat Eğitim (0)

 

Aile Danışmanlık Eğitimini alarak ailelerde meydana gelen ayrılık, evlilik ve boşanma gibi süreçlerde problem yaşamakta olan bireylere psikolojik destek sağlayabilirsiniz.

Aile Danışmanlığı önemli sorumlulukları olan bir çalışma alanıdır. Aile danışmanları, birçok bireyin başvuruda bulunduğu ve bireylerin sorunlarına profesyonel çözüm üretebilen kişilerdir. Aile danışmanlığında öncelikle uzmanlaşma ve disiplin olması gerekirken bunun yanında tecrübe de bu meslek için çok önemlidir. Tüm bu etmenlerin birleşimi ile şekillenen Aile danışmanı aile ilişkilerinin temelini oluşturan konularla ilgilenir.

3Bilgi Uzaktan Eğitim Kurumları aracılığıyla başlayacağınız Aile Danışmanı Eğitimini tamamladıktan sonra gerçekleştirilen sınavdan da başarılı bir şekilde ayrıldığınız takdirde Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikanızı alıp aile danışmanı unvanını alarak kariyerlerinize bu alanda başlayabilirsiniz. Eğitimimiz içerisinde MEB Sınavında önemli görülen konular ve çıkmış soruların analizleri de bulunduğu için eğitim sonunda yapılacak sınavlarda yüksek bir ihtimal başarılı olacaksınız.

Aile Danışmanının Amacı Nedir?

Aile danışmanı aile bireylerinin aile içinde ya da sosyal çevreleriyle olan münasebetlerinde yaşamış oldukları problemlerin belirlenmesini sağlar. Bu problemlerin çözümü için yöntem geliştiren, yıkılmış ya da yıpranmış aile ilişkilerinin onarılmasını sağlayan ve önlemleri uygulamaya koyan aile danışmanlığı çiftlere, bireylere veya ailelere destek sunar.  Eğitimin temel amacı, eğitimi almış olan bireylerin hem kendi yaşamlarında hem de diğer insanların yaşamında öğrenmiş olduklarını uygulamaya koyabilmesidir

Eğitimi Kimler Alabilir?

Eğitimi kendini geliştirmek isteyen herkes alabileceği gibi özellikle çocuk gelişim uzmanları, psikologlar, psikolojik Danışmanlar, sosyal hizmet uzmanları, sosyologlar, hemşireler, uzman asistan ve pratisyen hekimler mesleklerinde farkındalık yaratman için eğitimi alabilirler.

Aile Danışmanlığı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Aile danışmanlığı eğitimi sonunda almış olduğunu sertifika ile kamu kurumlarında çalışma olanağına erişebilirsiniz.  Ayrıca memur olup da bu sertifikayı alırsanız aile danışmanlığı sertifikasıyla alakalı birimlere geçiş ve başvuru yapabilme hakkı da elde edebilirsiniz. Özel aile danışma merkezi açmak isteyenlerin de bu sertifikayı alması gerekiyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca çıkarılmış olan Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmeliğe göre sekreter, hizmet yetkilisi ve bir aile danışmanıyla özel büro açılabiliyor. Büroyu açtıktan sonra özel hizmet verebileceğiniz gibi isterseniz devletle anlaşmalı olarak özel danışma bürolarında da hizmet sunabilirsiniz.

 

Neler Öğreneceğim

 • Aile yapısı ve aile ilişkileri ile alakalı bütün ayrıntıları detaylı bir şekilde öğreneceksiniz

 • Aile Danışmanlık kuramlarını ayrıntılı olarak göreceksiniz.

 • Türk aile yapısını ve aile bireylerinin hukuki haklarını öğreneceksiniz

Gereksinimler

 • Kimlik Fotokopisi
 • Diploma veya Öğrenci Belgesi
 • Sosyal hizmet, psikoloji, sosyoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, tıp, hemşirelik ve çocuk gelişimi alanlarından birinde en az dört yıllık lisans programlarından mezun olanlar, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika alabilmektedir.
Beril PAPUÇÇUER

Beril PAPUÇÇUER

Eğitim Uzmanı

Burcu AKSONGUR

Burcu AKSONGUR

Eğitim Uzmanı

0.0

Ortalama Yıldız

Çok İyi
(0%)
İyi
(0%)
Orta
(0%)
Kötü
(0%)
Çok Kötü
(0%)

Yorumlar

Sende Yorum Ekle

₺ 4000

Peşin fiyatına kredi kartına 6 taksit imkânı

Kurs Bilgileri

 • Kontejan: Var
 • Eğitim Süreci: Uzaktan Eğitim
 • Eğitim Puanı: 100/91
 • Sınav Başarı Oranı: %95

Sertifika Örneği

E-Bülten

İndirimler ve Yeni Gelişmelerden Haberdar Olmak İçin E-Bültenimize Kayıt Olun