Temel İşaret Dili Eğitimi

Alacağınız eğitiminden sonra ülkemizde yaşamakta olan yaklaşık 3.5 milyon işitme engelli bireyle rahat bir şekilde iletişime geçebileceksiniz.

11 Modül 47 Video 13 Saat Eğitim (0)

İşaret dili, işitme engelli bireylerin aralarında iletişim kurmaları amacı ile el hareketlerini, jest ve mimiklerini kullandıkları görsel bir iletişime verilen isimdir.

Türkiye’de yaklaşık 3 milyon işitme engelli bireyin olduğu bilinmektedir. 3Bilgi Uzaktan Eğitim kurumundan alacağınız Temel İşaret Dili Eğitimi ile herhangi bir işitme engelli birey ile kolay bir şekilde iletişime geçecek duruma geleceksiniz.

İşitme engelli bireyler ülkemizde iletişim kurmak ile alakalı pek çok sorun yaşamaktadırlar. İşitme Engelli bireylerin yaşamlarının biraz olsun kolaylaştırılması ve iletişim engellerinin ortadan kaldırılması için hazırlamış olduğumuz eğitim programıyla pek çok İşitme Engelli vatandaşın sosyal, kültürel, eğitim ve sağlık gibi pek çok alanda iletişim engellerini bitirecek ve toplumda farkındalığı olan bir birey olacaksınız.

Tüm bunların dışında 3Bilgi Uzaktan Eğitim kurumundan alacağınız Temel İşaret Dili Eğitimi’nden sonra nerede çalışıyorsanız çalışın sizi toplum için farklı kılacak bir eğitim alacak ve bu eğitimin istihdam noktasındaki geniş yelpazesinden de yararlanabileceksiniz.

İş İmkanları Nelerdir?

İşaret Dili Eğitimini tamamlayıp MEB Onaylı sertifikanızı aldıktan sonra memur olma şansınız var. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bazı dönemlerde açmış olduğu mülakatlarla İşaret Dili Tercümanı almaktadır. Üstelik bu sınav için KPSS şartı da yoktur.

Yine aldığınız bu eğitim ile televizyonlarda İşaret Dili Tercümanı olarak da çalışabilirsiniz. Çünkü Resmi gazetede yayımlanıp yürürlüğe girmiş olan yönetmeliğe göre engelli dostu yayınların aylık yapılan yayınların en az %10'u kadar olması gerekiyor.

Temel İşaret Dili Eğitimi alarak çalışabileceğiniz bir diğer yer ise Halk Eğitim Merkezleridir. Bunun yanında, Belediye Kursları ya da Özel Kurslarda da Eğitimci olarak görev yapabilir, adliyelerde bilirkişi olabilir ve seminer, organizasyon ya da konferanslarda tercümanlık yapabilirsiniz.

Eğitim Süresi Ne Kadar?

3Bilgi Uzaktan Eğitim kurumundan alacağınız Temel İşaret Dili Eğitimi 3 ay sürmektedir. Uzaktan eğitim şeklinde geçen süreçte profilinizdeki videoları defalarca izleyebilirsiniz. Ayrıca MEB sınavında çıkmış soruların incelemesi de yapıldığı için MEB Onaylı sertifikanızı almanız kolay olacaktır.

Eğitimimiz uzman bir eğitimci tarafından kursiyerlerimizi çok zorlamadan fakat gerekli olan bütün bilgilendirmeleri de vermek üzere programlanmıştır.

Neler Öğreneceğim

 • Türk İşaret Dili kuralları ve dilbilgisini öğreneceksiniz

 • Temel düzeyde tercümanlık yapabilecek bir seviyeye geleceksiniz

 • İşitme engelli bireylerle günlük iletişimi sağlayabilecek kelime dağarcığını elde edeceksiniz

Gereksinimler

 • Kimlik Fotokopisi
 • Diploma veya Öğrenci Belgesi
 • Vesikalık Fotoğraf
 • Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika alabilmek için en az lise mezunu olmak gerekmektedir.
Kemal Barış ERENBİLGE

Kemal Barış ERENBİLGE

Eğitim Uzmanı

0.0

Ortalama Yıldız

Çok İyi
(0%)
İyi
(0%)
Orta
(0%)
Kötü
(0%)
Çok Kötü
(0%)

Yorumlar

Sende Yorum Ekle

₺ 3500

Peşin fiyatına kredi kartına 6 taksit imkânı

Kurs Bilgileri

 • Kontejan: Var
 • Eğitim Süreci: Uzaktan Eğitim
 • Eğitim Puanı: 100/95
 • Sınav Başarı Oranı: %96

Sertifika Örneği

E-Bülten

İndirimler ve Yeni Gelişmelerden Haberdar Olmak İçin E-Bültenimize Kayıt Olun