Çocuk Gelişimi Eğitimi

Çocuk Gelişimi Eğitimi ile 0-6 yaş arası çocukların olduğu kurumlarda yardımcı personel, bakım görevlisi, çocuk gelişimi görevlisi, oyun grupları koordinatörü gibi konumlarda personel yetiştiren bir eğitimdir.

9 Modül 0 Video 0 Saat Eğitim (0)

Çocuk Gelişimi Eğitiminin amacı 0-6 yaş aralığındaki çocukların olduğu kurumlarda yardımcı personel, çocuk bakım görevlisi, çocuk gelişimi görevlisi ya da oyun grupları koordinatörü gibi konumlara personel yetiştirmek.

İş sahası epey geniş olan bu eğitimin ardından yapılacak olan sınavı başarılı geçmeniz durumunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Çocuk Gelişimi-Bakımı ve Eğitimi Elemanı Sertifikası ile Anaokullar, kreşler, özel okulların okul öncesi bölümleri, kurumların çocuk bakımı alanlarına yardımcı personel sıfatı ile iş başvurusu yapabilirsiniz. Bununla beraber kendini geliştirebilir ve hastanelerdeki çocuk oyun odalarında da çalışabilirsiniz.

Eğitim Nasıl Veriliyor?

3Bilgi Uzaktan Eğitim Kurumlarının diğer kursları gibi Çocuk Gelişimi Eğitimi de online yani uzaktan eğitim şeklinde verilmektedir. Eğitimine kayıt yaptırdıktan sonra size özel açılan profilden alanında uzman olan eğitmenimizin videolarını takip ederek kursu tamamlıyor ve sonra MEB tarafından yapılan sınava katılıyorsunuz. Eğitmenimiz derslerde hem çıkmış sorular üzerinden hem de çıkma ihtimali yüksek olan yerler hakkında sizi bilgilendireceği için bu sınavı geçmeniz çok kolay olacaktır. Sınavı geçtiğinizde de uzmanlığınızı kanıtlayacağınız MEB Onaylı Serfikanızı alabilirsiniz.

Eğitimin İçeriği Nedir?

Eğitmenimizin son çıkan sorulara ve açıklanan müfredata göre şekillendirdiği kursun genel olarak içeriğinde şu konular bulunmaktadır. Gebelik ve Lohusalık Dönemleri, 0-6 Yaş Çocuğunun Gelişim Özellikleri, Çocuk Hastalıkları, Çocuk Beslenmesi, Anaokulunda Eğitim Modelleri ve İletişim Teknikleri, Anaokulu günlük plan hazırlanması Çocuk Oyunları, MEB Sınavında Çıkmış Soruların İncelenmesi

Kimler Katılabilir?

18-55 yaş arasındaki herkes eğitime katılabilir. Eğer çocuklarla ilgilenmeyi seviyorsanız, kendi çocuğunuzla daha verimli zamanlar geçirmek istiyorsanız, kariyerinize bu yönde devam etmek istiyorsanız, daha önce lisenin bu bölümünü görmüş ama kendiniz daha fazla geliştirmek ve uzmanlığınızı belgelemek istiyorsanız eğitime gönül rahatlığıyla katılabilirsiniz.

3Bilgi  Uzaktan Eğitim Kurumları uzman kadrosu ile her zaman yanınızda ve destekçiniz olacaktır.  

Neler Öğreneceğim

  • 0-6 yaş arası çocukların çok yönlü özelliklerini detaylı bir şekilde öğreneceksiniz

  • Eğitim bitiminde alınan sertifikanın sunduğu iş imkanlarını göreceksiniz

  • Ana okulu eğitim modellemelerini öğreneceksiniz

Gereksinimler

  • Kimlik Fotokopisi
  • Diploma veya Öğrenci Belgesi
  • Vesikalık Fotoğraf

0.0

Ortalama Yıldız

Çok İyi
(0%)
İyi
(0%)
Orta
(0%)
Kötü
(0%)
Çok Kötü
(0%)

Yorumlar

Sende Yorum Ekle

₺ 4500

Peşin fiyatına kredi kartına 6 taksit imkânı

Kurs Bilgileri

  • Kontejan: Var
  • Eğitim Süreci: Uzaktan Eğitim
  • Eğitim Puanı: 100/97
  • Sınav Başarı Oranı: %96

Sertifika Örneği

E-Bülten

İndirimler ve Yeni Gelişmelerden Haberdar Olmak İçin E-Bültenimize Kayıt Olun