Bilgisayar Programcılık Kursu

Kursta 400 saatlik eğitim sonunda hem bilgisayar programcılığı alanında temel eğitimi tamamlayabilir hem de MEB onaylı sertifikanızı alarak kamuda talep edilen yerlere başvurabilirsiniz.

11 Modül 38 Video 11 Saat Eğitim (0)

Bilgisayar Programcılık Kursu hem özel sektörde hem de kamu kurumlarında karşılığı olan çok önemli bir eğitimdir.

3Bilgi Uzaktan Eğitim kurumlarından alabileceğiniz bu eğitimle Algoritma, Java ve C# gibi önemli yazılım dillerini temel seviyede öğrenecek, Microsoft Office programlarının derinliklerine inecek ve basit seviyede yazılımlar geliştirebilecek  seviyeye geleceksiniz.

Kursiyerlerimiz eğitim biriminde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan sınava katılıp başarılı olmaları durumunda Belediyeler, Bakanlıklar ya da KPSS atamalarında istenilen 400 Saatlik Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Programcılık Sertifikasını (Çözümleyici/Teknik Kadro için) alabilir.

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de yazılım ve donanım çözümlerinin geliştirilmesi için bilgi ve beceriye sahip olan, kalifiye teknik personele her daim ihtiyaç olduğu aşikardır. Alacağınız bu eğitim ile teorik olarak öğrendiklerini pratiğe çevirmeyi başarabilen, eğitimle iş dünyası arasında olan uyum dönemini en aza çeken, ekip çalışmasını içine sindirmiş, karışık teknoloji ile uğraşabilecek ve farklı bilgisayar ortamlarına uyumlu olabilecek becerileri kazanmış, öz güveni  yüksek ve motivasyon sahibi, analitik düşünme yeteneği gelişmiş programcıların yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

Sertifikanın Kamuda Karşılığı Var Mı?

Resmi Gazetede yayımlanan 28717 sayılı kanun ve Bakanlar Kurulu’nun 2013/5002 nolu karar sayısına göre çözümleyici kadrosu teknik kadroya alındı.

Kamu Kurumlarında “çözümleyici sertifikası” diye bilinen sertifika aslında 400 saatlik Bilgisayar Programcılık Sertifikasıdır. Yani programcılık sertifikasının bir diğer adı çözümleyici sertifikasıdır. Bu sertifika çıkan kanun ile beraber son dönemde kamuda görevde yükselmede istenmektedir. Son dönemde görevde yükselmede talep edilen 2 işletim dili bilme ve 2 program dili bilme koşulu bu sertifika ile karşılanabilir.

Uzaktan Eğitim Verimli Olur Mu?

3Bilgi Uzaktan Eğitim Kurumları aracılığıyla ek bir süre ayırmadan evinizden, iş yerinizden ya da herhangi bir mekandan sadece internete bağlanabileceğiniz bir internet ve cihaz ile bu önemli sertifikayı alabilirsiniz.

Uzaktan eğitim öğrencilerimiz almış oldukları eğitimlerden çok yüksek oradan başarılı bir şekilde ayrılmaktadırlar. Uzman kadromuz MEB sınavlarında çıkan soruları çok iyi bir şekilde analiz ederek öğrencilerimizi o şekilde yönlendirmekte ve bunun sonucun başarı ile sonuçlanmaktadır.

Bu yüzden Uzaktan Eğitim yönteminin çok verimli olduğunu ve gönül rahatlığıyla eğitimlere katılabileceğinizi söyleyebiliriz.

 

Neler Öğreneceğim

 • Başlangıç seviyedeki bilgisayar kullanımınızı ileri düzeye çıkarıp Office programlarının detayına ineceksiniz

 • Algoritma, Java ve C# gibi önemli yazılım dillerini temel seviyede öğreneceksiniz

 • Temel düzeyde yazılım geliştirmeyi öğreneceksiniz

Gereksinimler

 • Kimlik Fotokopisi
 • Diploma veya Öğrenci Belgesi
 • Vesikalık Fotoğraf
 • Bilgisayar Programcılık sertifikası alabilmek için en az lise mezunu olmak gerekmektedir.

Emrah Yurtlu

Emrah Yurtlu

Eğitim Uzmanı

0.0

Ortalama Yıldız

Çok İyi
(0%)
İyi
(0%)
Orta
(0%)
Kötü
(0%)
Çok Kötü
(0%)

Yorumlar

Sende Yorum Ekle

₺ 9500

Peşin fiyatına kredi kartına 6 taksit imkânı

Kurs Bilgileri

 • Kontejan: Var
 • Eğitim Süreci: 2 ay
 • Eğitim Puanı: 100/95
 • Sınav Başarı Oranı: %96

Sertifika Örneği

E-Bülten

İndirimler ve Yeni Gelişmelerden Haberdar Olmak İçin E-Bültenimize Kayıt Olun