Özel Eğitim

Eğitim sonunda özel eğitim ile alakalı yasa ve yönetmelikleri ve bu alanda nasıl çalışma yapacağınızı öğreneceksiniz.

5 Modül 0 Video 0 Saat Eğitim (0)

3Bilgi Uzaktan Eğitim kurumlarından alacağınız Özel eğitim programı ile gereksinimi olan çocuklar ile çalışmalarınızda genel bir bilgilere sahip olacak ve bu alanda işinize yarayacak yasa ve yönetmelikleri öğreneceksiniz.

Tüm bu çalışmaları yaparken olaya yalnızca başkalarına yardım etmek bakış açısını ile bakmayacaksınız. Çünkü herkes bir engelli adayıdır. Hayat devam ediyor ve bu süreçte kendimiz, bir yakınımız, çocuğumuz yarın bir engelli adayı olabilir. İşte tam da bu düşüncesi ile hareket edip bu alanda kendinizi çok iyi yetiştirmelisiniz. Uzman eğitimcilerimiz bu konuda sizin her zaman yanınızda olacak ve bilgileri ile bu alanda size ışık tutacak.

Eğitimin İçeriği Nedir?

Bu eğitimde özel eğitimin ne olduğunu, ne şekilde yapıldığını, özel gereksinimi olan bireylerin hangi özelliklere sahip oldukları ve onlara ne şekilde tanı konulduğunu, onlara ne şekilde yardım edilmesi gerektiğini, engeli önlemeyi ve erken tanının önemini, engelli çocuğa sahip olan bir ailenin içerisinde olduğu sosyal-psikolojik durumu, sizin onlara ne şekilde rehberlik yapacağınızı öğreneceksiniz.

Tüm katılımcılarımızı 3bilgi Uzaktan Eğitim kurumları aracılığıyla ve uzman kadromuzda Özel Eğitim Sertifika programına çağırıyoruz.

Bu eğitimle engelin önlenmesi noktasında alınacak olan önlemlere ve engel gruplarının sınıflandırılmasını öğretme ile alakalı etkinlikler hazırlayabilecek yetkinliğe ulaşacaksınız. Bunun yanında engelli çocuğun kabulü ile alakalı anne babaya rehberlik etme hakkında çalışmalar uygulayabilmek için yeni bilgi ve becerileri edineceksiniz.

Özel Eğitim İş Olanakları

Eğitim sonunda alacağınız sertifika ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda çalışabileceğiniz gibi Bilim ve Sanat Merkezlerinde ve özel eğitim kurumlarında da alışma imkanınız olacaktır. Uzaktan eğitim süreci ile tamamlanan programdan sonra MEB tarafından hazırlanmış olan sınava girip başarılı olduğunuzda bu sertifikayı alma hakkını elde edeceksiniz. Ayrı özel sektörde CV’nizde bulunan bu sertifika ile uzmanlığınızı kanıtlamış olacaksınız ki bu da sizi rakiplerinizin bir adım ötesine geçirecektir.

Neler Öğreneceğim

  • Gereksinimi olan çocuklar ile çalışmalarınızda genel bir bilgilere sahip olacaksınız

  • Alanda işinize yarayacak yasa ve yönetmelikleri öğreneceksiniz

  • Engel gruplarının sınıflandırılmasını öğretme ile alakalı etkinlikler hazırlayabilecek yetkinliğe ulaşacaksınız

Gereksinimler

  • Kimlik Fotokopisi
  • Diploma veya Öğrenci Belgesi
  • Vesikalık Fotoğraf

0.0

Ortalama Yıldız

Çok İyi
(0%)
İyi
(0%)
Orta
(0%)
Kötü
(0%)
Çok Kötü
(0%)

Yorumlar

Sende Yorum Ekle

₺ 5500

Peşin fiyatına kredi kartına 6 taksit imkânı

Kurs Bilgileri

  • Kontejan: Var
  • Eğitim Süreci: Uzaktan Eğitim
  • Eğitim Puanı: 100/97
  • Sınav Başarı Oranı: %96

E-Bülten

İndirimler ve Yeni Gelişmelerden Haberdar Olmak İçin E-Bültenimize Kayıt Olun