Hasta Kabul Sekr. ve Danışmanlığı

Eğitim sonunda alacağınız sertifika ile özel ve şehir hastanelerine iş başvurusu yapabilirsiniz.

7 Modül 14 Video 7 Saat Eğitim (0)

Hasta Kabul Sekr. ve Danışmanlığı Eğitimi tıbbi sekreter olarak çalışmayı isteyen, iş değiştirmeyi talep eden, yeteneklerini geliştirmek ve daha etkili bir çalışma sistemi oluşturmak isteyen sekreterler ve sekreter adayları için verilen bir eğitimdir.

3Bilgi Uzaktan Eğitim kurumlarında öğrencilerimize sunduğumuz Hasta Kabul Sertifika Programı ile sağlık kuruluşlarını, özelliklerini ve amaçları detaylı bir şekilde anlatılmaktadır. En temelinden en kapsamlısına kadar tüm sağlık kuruluşlarında tıbbi dokümantasyon işlevi söz konusu olduğu için buralarda Hasta Kabul Sekr. ve Danışmanlığı Eğitimi sertifikası almış personele de ihtiyaç vardır.

Verdiğimiz eğitimde kursiyerlerimiz alanla ilgili terminolojiyi öğrenmekle beraber bu alan için çok önemli olan Tıbbi sekreterliğe giriş, yazışma teknikleri, arşivleme, dosyalama ve sağlık kurumlarının çeşitleri ve tanımları gibi pek çok konuyu alt başlıklar halinde ve detaylı bir şekilde göreceklerdir. Eğitim sonunda yapılan sınavda başarılı olan öğrencilerimiz sertifikaları ister 3Bilgi Uzaktan Eğitim Kurumumuzun Ankara’da bulunan merkezinden isterlerse de kargo ile alabileceklerdir.

Eğitim Nasıl Tanımlanır?

Hasta Kabul Sekr. ve Danışmanlığı Eğitimi hastaneler, muayenehaneler, sağlık ocakları, aile sağlığı merkezi ve poliklinikler gibi pek çok sağlık kuruluşunda hastaların karşılanması, yönlendirilmesi, hasta giriş/çıkış işlemleri, kayıtların arşivlenmesi, dosyalanması ve danışma hizmetleri gibi görevleri yerine getirecek olan “Hasta Kabul Sekreteri” pozisyonunda çalışan ya da çalışmayı talep eden adaylara yönelik alınması zorunlu bir programdır.

Alınan eğitim sayesinde katılımcılar mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanır, devlet, üniversite ve araştırma hastanelerinde sözleşmeli; özel hastanelerde ise kadrolu bir şekilde çalışabilir bunun yanında sağlık ocaklarında, aile hekimleri merkezlerinde, polikliniklerde, tıbbi laboratuvarlarda, diş hekimlerinin özel muayenehanelerinde ve tıp merkezleri gibi sağlık kuruluşlarında çalışma olanağına sahip olabilirler.

Eğitim Süreci Nasıl İşliyor?

3Bilgi Uzaktan Eğitim kurumlarında Hasta Kabul Sekr. ve Danışmanlığı Eğitimi 2 ay sürmektedir. Uzaktan eğitim şeklinde yapılan program için internet ve internete bağlanabilen bir cihazınızın olması yeterlidir. Önceden adınıza açılmış olan sisteme yüklenmiş olan videoları ve dosyaları takip edip kursu tamamlayabilir ve sertifika sınavına girebilirsiniz. Eğitim videolarına istediğiniz zaman istediğiniz yerden katılabilir ve istediğiniz kadar izleyebilirsiniz.

Eğitim tamamlandıktan sonra yapılacak olan sınavdan 50 ve üstü almanız durumunda sertifika alma hakkını elde edeceksiniz.

Neler Öğreneceğim

 • Hasta ve diğer personelle ilişkilerde neler dikkat edilmesi gerektiğini öğreneceksiniz.

 • Hastanın tedavi sürecindeki dokümantasyon işlemlerinin ne şekilde yapıldığını öğreneceksiniz.

 • Hastaya ait evrakların nasıl kayıt altına alınacağı ile alakalı bilgi ve becerileri kazanacaksınız.

 • Özel ve kamu sağlık hizmeti kurumlarında hasta giriş-çıkış işlemlerini, yapmayı öğreneceksiniz.

Gereksinimler

 • Kimlik Fotokopisi
 • Diploma veya Öğrenci Belgesi
 • Vesikalık Fotoğraf
 • Üniversite onaylı sertifika alabilmek için en az ortaokul mezunu olmak gerekmektedir.
Uzman Öğretici

Uzman Öğretici

Eğitim Uzmanı

0.0

Ortalama Yıldız

Çok İyi
(0%)
İyi
(0%)
Orta
(0%)
Kötü
(0%)
Çok Kötü
(0%)

Yorumlar

Sende Yorum Ekle

₺ 2750

Peşin fiyatına kredi kartına 6 taksit imkânı

Kurs Bilgileri

 • Kontejan: Var
 • Eğitim Süreci: Uzaktan Eğitim
 • Eğitim Puanı: 100/98
 • Sınav Başarı Oranı: %98

Sertifika Örneği

E-Bülten

İndirimler ve Yeni Gelişmelerden Haberdar Olmak İçin E-Bültenimize Kayıt Olun